Skip to main content

Zamki hotelowe na kartę AElement

Nowoczesne zamki hotelowe – wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu

Nowoczesne technologie wkroczyły również w dziedzinę, jaką jest hotelarstwo, oferując jej wiele ciekawych rozwiązań, takich jak na przykład nowoczesne zamki hotelowe. Ich największą zaletą jest możliwość dowolnej konfiguracji.

Nowoczesna technologia – proste działanie

Zarówno hotelarstwo, jak i cała branża turystyczna, coraz chętniej korzystają z nowatorskich rozwiązań. Wśród nich sporym zainteresowaniem cieszą się zamki hotelowe na kartę. Jest to typ zamków elektronicznych. Ich działanie opiera się na systemie jednego klucza, który w tym wypadku zastąpiony zostaje przez odpowiednio zintegrowaną z programem komputerowym zarządzającym, kartą.

Zamki tego typu produkowane są w standardowych rozmiarach, co oznacza, że ich montaż jest możliwy również w istniejącym już obiekcie. Z ich pomocą można nie tylko otwierać drzwi, ale również:


•             wjechać na stok,
•             uruchomić windę,
•             otworzyć szafkę na basenie.

Wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu

Nowoczesny zamek hotelowy na kartę najbardziej doceniany jest przez tych gości, którym zależy na wysokim komforcie usług w czasie pobytu w danym obiekcie. W pierwszej kolejności są to osoby poszukujące absolutnego spokoju. Do ich dyspozycji są nowoczesne zamki hotelowe na kartę z funkcją „nie przeszkadzać”.
Otwarcie tak chronionego wnętrza, możliwe jest jedynie poprzez kartę „Master” służącą do otwierania wszystkich zamków lub kartę awaryjną. Ma do nich dostęp tylko obsługa hotelowa.

Drugi typ gości doceniających to rozwiązanie, stanowią biznesmeni.  W ich przypadku sprawdza się z kolei funkcja „stale otwarte”, znajdująca praktyczne zastosowanie w trakcie konferencji czy innych spotkań biznesowych.
Nowoczesny zamek hotelowy to również synonim bezpieczeństwa, co z kolei doceniają przede wszystkim goście przechowujący w pokojach cenne przedmioty. Eliminuje on ryzyko włamania czy kradzieży. Nie istnieje bowiem możliwość skopiowania czy dorobienia karty obsługującej taki zamek hotelowy. Ponadto wydawana w recepcji karta, jest przypisywana do konkretnej osoby i w chwili, gdy zostanie skradziona lub zagubiona, dostęp do pomieszczeń z jej użyciem, zostaje automatycznie zablokowany.

Nowoczesne zamki hotelowe na karty sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo i komfort gości.  Ich stosowanie ma też jeszcze jedną zaletę – wpływają pozytywnie na ogólną ocenę obiektu oraz gwarantują, że zadowolony klient powróci i zatrzyma się w nim ponownie.

Zamek stworzony specjalnie dla potrzeb rynku hotelowego. Pozwala nie tylko na ochronę i kontrolę budynku w czasie rzeczywistym, ale także odpowiada na potrzeby gości, a równocześnie jest stylowym, niezawodnym, bezprzewodowym i energooszczędnym systemem zabezpieczeń.

Zainspirowany czterema żywiołami daje możliwość rozwoju i wzrostu.

Połączyliśmy:

* ogień – styl,

 • najmniejszy czytnik na rynku
 • wspaniały minimalistyczny wygląd.
 • inteligentny oraz łatwy w obsłudze


* powietrze – wolność,

 • Duży wybór wykończeń i klamek dzięki współpracy z firmą Olivari
 • Technologia RFID dająca się zaadaptować do każdego systemu Mifare, Mifare plus, DESfire, DESfire EV1…
 • Kompatybilny z technologią NFC
 • Bezprzewodowy system on-line, najwyższe bezpieczeństwo i kontrola w czasie rzeczywistym bez konieczności podłączania kabla
 • W razie potrzeby istnieje możliwość przejścia na bezprzewodowy system on-line


* ziemię- siła

 • wieloletnie doświadczenie SALTO pozwoliło stworzyć specjalne rozwiązanie dla hoteli
 • zaszyfrowana technologia
 • intuicyjne oprogramowanie zarządzające platformą na bazie SQLniezawodny i bezpieczny projekt
 • karty nierozmagnetyzowują się, doskonała wydajność baterii, system informuje o niskim stanie baterii


* wodę – elastyczność

 • Możliwość dopasowania do wszystkich rodzajów drzwi dzięki szerokiej gamie klamek, wykończeń i czytników
 • Łatwa instalacja nie wymaga wiercenia niepotrzebnych otworów w drzwiach

Aelement jest w pełni zintegrowany z platformą SALTO . Może działać w systemie off-line jak i Wireless. AElement pozwala na zintegrowanie wszystkich potrzeb bezpieczeństwa w jeden system. W wersji Wireless nie odchodząc z recepcji, ,można kontrolować bezpieczeństwo całego budynku od nadawania dostępów do poszczególnych pomieszczeń do nadzorowania wejść i wyjść w czasie rzeczywistym w całym hotelu.